KBHB BIG 81
LISTEN LIVE
Bob Looby 6:00am - 11:00am
KBHB ON DEMAND
facebook


Basketball Scoreboard

Basketball Scoreboard

Thursday Night, December 14, High School Basketball Scoreboard


The Associated Press - December 15, 2017

UNDATED - Here is your Thursday Night, December 14, South Dakota High School Basketball Scoreboard:

BOYS BASKETBALL


     Aberdeen Christian 73, Leola/Frederick 51
     Canistota 68, Freeman 42
     Chester 61, Elkton-Lake Benton 39
     Colome 58, Gregory 45
     Corsica/Stickney 50, Mt. Vernon/Plankinton 37
     Faith 67, Bison 54
     Flandreau 60, Beresford 42
     Groton Area 45, Redfield/Doland 40
     Hamlin 68, Deuel 59
     Herreid/Selby Area 56, Faulkton 35
     Hettinger/Scranton, N.D. 66, Harding County 51
     Hitchcock-Tulare 49, Wessington Springs 26
     Irene-Wakonda 59, Vermillion 46
     Kimball/White Lake 59, Mitchell Christian 44
     Langford 60, Ipswich 44
     Madison 78, Lennox 58
     Mobridge-Pollock 50, Timber Lake 40
     Platte-Geddes 45, Burke/South Central 39
     Sanborn Central/Woonsocket 63, Tripp-Delmont/Armour 49
     Sioux Valley 93, Baltic 31
     Stanley County 61, Philip 37
     Sully Buttes 55, Edmunds Central 42
     Yankton 49, Brandon Valley 37
 Lakota Nation Tournament (Makosica Bracket)
 Quarterfinal
     Crow Creek 67, Tiospa Zina Tribal 47
     McLaughlin 74, Red Cloud 72
     White River 69, Lower Brule 57, OT
 Lakota Nation Tournament (Paha Sapa Bracket)
 Quarterfinal
     Little Wound 68, Crazy Horse 28
     Marty Indian 57, St. Francis Indian 54
     Todd County 62, Standing Rock, N.D. 36
 POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS
     Flandreau Indian vs. Sisseton, ppd.


 GIRLS BASKETBALL


     Aberdeen Roncalli 59, Milbank 32
     Aberdeen Roncalli 59, Milbank Area 32
     Bon Homme 55, Scotland 47
     Corsica/Stickney 33, Mt. Vernon/Plankinton 32
     DeSmet 57, Arlington 21
     Deubrook 62, Lake Preston 26
     Douglas 57, Hot Springs 41
     Edmunds Central 52, Sully Buttes 27
     Estelline 38, Dell Rapids St. Mary 30
     Flandreau 63, Beresford 46
     Hamlin 67, Deuel 24
     Highmore-Harrold 55, Potter County 47
     Hitchcock-Tulare 42, Wessington Springs 12
     Kimball/White Lake 59, Mitchell Christian 33
     Lennox 45, Madison 42
     Leola/Frederick 60, Aberdeen Christian 18
     New Underwood 47, Hill City 32
     Philip 61, Stanley County 25
     Sioux Valley 69, Baltic 26
     St. Thomas More 62, Alliance, Neb. 26
     Timber Lake 63, Mobridge-Pollock 33
     Warner 62, Northwestern 27
     Winner 58, Burke/South Central 44
 Lakota Nation Tournament (Makosica Bracket)
 Quarterfinal
     Crow Creek 65, Todd County 40
     Pine Ridge 62, Lower Brule 35
     Red Cloud 62, Cheyenne-Eagle Butte 59
 Lakota Nation Tournament (Paha Sapa Bracket)
 Quarterfinal
     McLaughlin 62, St. Francis Indian 54
     Omaha Nation, Neb. 49, Marty Indian 39
     Standing Rock, N.D. 62, Crazy Horse 28
     White River 55, Tiospa Zina Tribal 32
 Sanford Classic
     Brandon Valley 41, Yankton 33



kbhbradio.com
Phone number: 605-347-4455
E-mail: [email protected]
Address: 1612 Junction Avenue, Suite #1
Sturgis, SD 57785
  BIG 81 ON FACEBOOK
  WEATHER
  MARKET NEWS