Western South Dakota's Only Ranch Station
Wrestling – East West Duals
Sports Staff

Scooper Wrestling goes 3-1 at East West Duals

PIERRE, S.D. – The Sturgis Scooper Wrestling team went 3-1 at the East-West Duals Saturday.

The Scoopers got wins over Harrisburg, Brandon Valley and Pierre. The Scoopers one loss came to Aberdeen Central.

Here are results:

East vs West Duals – Sturgis

Match #1 Round 1

Sturgis defeated Harrisburg 51-12

  • 106Tyler Baldwin (Sturgis) over Griffin Felder (Harrisburg) Dec 2-0
  • 113Teryn Zebroski (Sturgis) over Tristan Stoeser (Harrisburg) Dec 6-1
  • 120Benjamin Nadig (Sturgis) over Myles Kettwig (Harrisburg) Fall 3:45
  • 126Tegan Zebroski (Sturgis) over Steven Lamont (Harrisburg) Fall 1:10
  • 132Dee Daniels (Sturgis) over Tyler Wurth (Harrisburg) Dec 6-2
  • 138Beau Peters (Sturgis) over Emory Johnson (Harrisburg) Fall 5:55
  • 144Tayge Privett (Harrisburg) over Kalvin Ketelsen (Sturgis) Dec 8-4
  • 150Joseph Nadig (Sturgis) over Dylan Johnson (Harrisburg) Fall 1:46
  • 157Zhoel Irion (Sturgis) over Teegen Stauffacher (Harrisburg) Dec 6-0
  • 165Logan O`Connor (Harrisburg) over Preston Ray (Sturgis) Fall 4:57
  • 175Soren Aadland (Harrisburg) over Kelson Dirk (Sturgis) Dec 12-9
  • 190Aiden Werlinger (Sturgis) over Brody Sonnenschein (Harrisburg) Fall 1:07
  • 215Zak Juelfs (Sturgis) over Sam Sutton (Harrisburg) Fall 0:43
  • 285Dakarai Osborne (Sturgis) over Rizg Osman (Harrisburg) Dec 3-1

Match #2 Round 2

Aberdeen Central defeated Sturgis 29-27

  • 106Tyler Baldwin (Sturgis) over Esten Foss (Aberdeen Central) Dec 4-0
  • 113Teryn Zebroski (Sturgis) over Paxton Ewing (Aberdeen Central) Dec 7-1
  • 120Porter Lozenski (Aberdeen Central) over Benjamin Nadig (Sturgis) Dec 9-7
  • 126Rayden Zens (Aberdeen Central) over Tegan Zebroski (Sturgis) Dec 7-1
  • 132Tate Huff (Aberdeen Central) over Dee Daniels (Sturgis) Dec 6-5
  • 138Beau Peters (Sturgis) over Ridley Waldo (Aberdeen Central) Dec 1-0
  • 144Owen Ward (Aberdeen Central) over Kalvin Ketelsen (Sturgis) Fall 5:08
  • 150Joseph Nadig (Sturgis) over Grayden Timm (Aberdeen Central) Fall 5:22
  • 157Mason Schrempp (Aberdeen Central) over Zhoel Irion (Sturgis) Dec 3-2
  • 165Elias Biegler (Aberdeen Central) over Preston Ray (Sturgis) Fall 3:49
  • 175Kelson Dirk (Sturgis) over Ryker Meister (Aberdeen Central) Fall 3:32
  • 190Aiden Werlinger (Sturgis) over Cole Dunlavy (Aberdeen Central) Dec 3-2
  • 215Zak Juelfs (Sturgis) over Ayden Gisi (Aberdeen Central) Dec 6-2
  • 285Bryce Beitelspacher (Aberdeen Central) over Dakarai Osborne (Sturgis) Fall 0:40
  • Aberdeen Central’s team score was adjusted by -1.0 for Unsportsmanlike

Match #3 Round 3

Sturgis defeated Brandon Valley 55-18

  • 175Kelson Dirk (Sturgis) over Andrew Gray (Brandon Valley) Fall 0:59
  • 190Elijah Schunke (Brandon Valley) over Aiden Werlinger (Sturgis) Dec 3-1
  • 215Zak Juelfs (Sturgis) over Noah Bailous (Brandon Valley) Fall 1:23
  • 285Navarro Schunke (Brandon Valley) over Dakarai Osborne (Sturgis) Fall 0:57
  • 106Tyler Baldwin (Sturgis) over Beckett Rehorst (Brandon Valley) Dec 9-3
  • 113Brendon Oehme (Brandon Valley) over Teryn Zebroski (Sturgis) Fall 2:20
  • 120Trevon Oehme (Brandon Valley) over Benjamin Nadig (Sturgis) Dec 7-1
  • 126Tegan Zebroski (Sturgis) over Braden Shoemaker (Brandon Valley) Fall 1:41
  • 132Dee Daniels (Sturgis) over Aaron Tucker (Brandon Valley) Maj 9-0
  • 138Beau Peters (Sturgis) over Hayden McGuire (Brandon Valley) Fall 4:30
  • 144Kalvin Ketelsen (Sturgis) over Zander Nielsen (Brandon Valley) Fall 5:52
  • 150Joseph Nadig (Sturgis) over Xavier McGuire (Brandon Valley) Fall 3:28
  • 157Zhoel Irion (Sturgis) over Ethan Tucker (Brandon Valley) Fall 3:16
  • 165Preston Ray (Sturgis) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

Sturgis defeated Pierre (TF Riggs) 36-22

  • 190Aiden Werlinger (Sturgis) over Sam Larson (Pierre (TF Riggs)) Maj 14-5
  • 215Zak Juelfs (Sturgis) over Chance Carda (Pierre (TF Riggs)) Dec 4-0
  • 285Elijah Boutchee (Pierre (TF Riggs)) over Dakarai Osborne (Sturgis) Fall 3:48
  • 106Tyler Baldwin (Sturgis) over Gable Uhrig (Pierre (TF Riggs)) Maj 10-2
  • 113Teryn Zebroski (Sturgis) over Walker West (Pierre (TF Riggs)) Fall 0:49
  • 120Benjamin Nadig (Sturgis) over Jacob Mason (Pierre (TF Riggs)) Dec 8-5
  • 126Tegan Zebroski (Sturgis) over Lincoln Schoenhard (Pierre (TF Riggs)) Fall 1:52
  • 132Dee Daniels (Sturgis) over Alex Oedekoven (Pierre (TF Riggs)) Dec 7-5
  • 138Tristan Spencer (Pierre (TF Riggs)) over Beau Peters (Sturgis) Maj 12-0
  • 144Kalvin Ketelsen (Sturgis) over Max Hunsley (Pierre (TF Riggs)) Maj 14-0
  • 150Joseph Nadig (Sturgis) over Brock Moser (Pierre (TF Riggs)) Dec 6-1
  • 157Jaxon Ducheneaux (Pierre (TF Riggs)) over Zhoel Irion (Sturgis) Fall 2:32
  • 165Lucas Chamberlin (Pierre (TF Riggs)) over Preston Ray (Sturgis) Dec 6-0
  • 175Trey Lewis (Pierre (TF Riggs)) over Kelson Dirk (Sturgis) Dec 12-8

East vs West Duals – Rapid City Stevens

Match #1 Round 1

Rapid City Stevens defeated Brandon Valley 40-29

  • 165Samuel Brink (Rapid City Stevens) over Christopher Joseph (Brandon Valley) Fall 1:41
  • 175Andrew Gray (Brandon Valley) over Teagen Smith (Rapid City Stevens) Fall 1:13
  • 190Elijah Schunke (Brandon Valley) over Tate Crosswait (Rapid City Stevens) TF 25-10
  • 215Ayden Kellogg (Rapid City Stevens) over Noah Bailous (Brandon Valley) Fall 0:42
  • 285Navarro Schunke (Brandon Valley) over Kaiden Strong (Rapid City Stevens) Fall 0:21
  • 106Shea Richter (Rapid City Stevens) over Beckett Rehorst (Brandon Valley) Maj 10-2
  • 113Brendon Oehme (Brandon Valley) over Max Schoenhard (Rapid City Stevens) Fall 0:54
  • 120Trevon Oehme (Brandon Valley) over Corbin Zent (Rapid City Stevens) Dec 9-3
  • 126Braden Shoemaker (Brandon Valley) over Brayden Collins (Rapid City Stevens) Dec 8-2
  • 132Aidan Callahan (Rapid City Stevens) over Aaron Tucker (Brandon Valley) Dec 3-0
  • 138Joe Juenger (Rapid City Stevens) over Hayden McGuire (Brandon Valley) Dec 6-5
  • 144Jacob Williams (Rapid City Stevens) over Zander Nielsen (Brandon Valley) Fall 5:03
  • 150Brayden Voorhees (Rapid City Stevens) over Xavier McGuire (Brandon Valley) Fall 3:25
  • 157Tyler Johnson (Rapid City Stevens) over Ethan Tucker (Brandon Valley) Fall 1:44

Match #2 Round 2

Pierre (TF Riggs) defeated Rapid City Stevens 42-29

  • 165Lucas Chamberlin (Pierre (TF Riggs)) over Samuel Brink (Rapid City Stevens) Fall 0:18
  • 175Sam Larson (Pierre (TF Riggs)) over Teagen Smith (Rapid City Stevens) Fall 2:36
  • 190Trey Lewis (Pierre (TF Riggs)) over Tate Crosswait (Rapid City Stevens) Fall 0:50
  • 215Chance Carda (Pierre (TF Riggs)) over Ayden Kellogg (Rapid City Stevens) Fall 2:24
  • 285Elijah Boutchee (Pierre (TF Riggs)) over Kaiden Strong (Rapid City Stevens) Dec 16-10
  • 106Shea Richter (Rapid City Stevens) over Gable Uhrig (Pierre (TF Riggs)) Fall 5:39
  • 113Max Schoenhard (Rapid City Stevens) over Walker West (Pierre (TF Riggs)) Fall 1:53
  • 120Corbin Zent (Rapid City Stevens) over Unknown (Unattached) Forf
  • 126Brayden Collins (Rapid City Stevens) over Lincoln Schoenhard (Pierre (TF Riggs)) Dec 4-0
  • 132Aidan Callahan (Rapid City Stevens) over Alex Oedekoven (Pierre (TF Riggs)) Dec 7-2
  • 138Tristan Spencer (Pierre (TF Riggs)) over Joe Juenger (Rapid City Stevens) Fall 3:12
  • 144Jacob Williams (Rapid City Stevens) over Max Hunsley (Pierre (TF Riggs)) TF 23-8
  • 150Brock Moser (Pierre (TF Riggs)) over Brayden Voorhees (Rapid City Stevens) Dec 15-9
  • 157Jaxon Ducheneaux (Pierre (TF Riggs)) over Tyler Johnson (Rapid City Stevens) Fall 2:43

Match #3 Round 3

Rapid City Stevens defeated Aberdeen Central 34-22

  • 106Shea Richter (Rapid City Stevens) over Esten Foss (Aberdeen Central) Dec 8-1
  • 113Max Schoenhard (Rapid City Stevens) over Paxton Ewing (Aberdeen Central) Dec 4-0
  • 120Corbin Zent (Rapid City Stevens) over Porter Lozenski (Aberdeen Central) Maj 10-2
  • 126Rayden Zens (Aberdeen Central) over Brayden Collins (Rapid City Stevens) Dec 8-2
  • 132Aidan Callahan (Rapid City Stevens) over Tate Huff (Aberdeen Central) Dec 5-4
  • 138Joe Juenger (Rapid City Stevens) over Ridley Waldo (Aberdeen Central) Dec 3-0
  • 144Jacob Williams (Rapid City Stevens) over Owen Ward (Aberdeen Central) TF 16-1
  • 150Grayden Timm (Aberdeen Central) over Brayden Voorhees (Rapid City Stevens) Maj 8-0
  • 157Mason Schrempp (Aberdeen Central) over Tyler Johnson (Rapid City Stevens) Fall 2:28
  • 165Elias Biegler (Aberdeen Central) over Tucker Mason (Rapid City Stevens) Fall 0:21
  • 175Ryker Meister (Aberdeen Central) over Teagen Smith (Rapid City Stevens) Fall 1:04
  • 190Tate Crosswait (Rapid City Stevens) over Cole Dunlavy (Aberdeen Central) DQ
  • 215Ayden Kellogg (Rapid City Stevens) over Ayden Gisi (Aberdeen Central) Maj 10-2
  • 285Kaiden Strong (Rapid City Stevens) over Bryce Beitelspacher (Aberdeen Central) Dec 8-4
  • Aberdeen Central’s team score was adjusted by -3.0 for Gross Miscounduct

Match #4 Round 4

Rapid City Stevens defeated Harrisburg 42-22

  • 106Shea Richter (Rapid City Stevens) over Griffin Felder (Harrisburg) Maj 12-3
  • 113Tristan Stoeser (Harrisburg) over Max Schoenhard (Rapid City Stevens) Dec 4-1
  • 120Corbin Zent (Rapid City Stevens) over Myles Kettwig (Harrisburg) Fall 2:48
  • 126Brayden Collins (Rapid City Stevens) over Steven Lamont (Harrisburg) Dec 9-3
  • 132Aidan Callahan (Rapid City Stevens) over Tyler Wurth (Harrisburg) Dec 9-8
  • 138Joe Juenger (Rapid City Stevens) over Emory Johnson (Harrisburg) TF 19-4
  • 144Jacob Williams (Rapid City Stevens) over Tayge Privett (Harrisburg) Dec 10-7
  • 150Brayden Voorhees (Rapid City Stevens) over Dylan Johnson (Harrisburg) Fall 5:20
  • 157Tyler Johnson (Rapid City Stevens) over Unknown (Unattached) Forf
  • 165Logan O`Connor (Harrisburg) over Samuel Brink (Rapid City Stevens) Fall 2:13
  • 175Soren Aadland (Harrisburg) over Teagen Smith (Rapid City Stevens) Fall 0:57
  • 190Brody Sonnenschein (Harrisburg) over Tate Crosswait (Rapid City Stevens) Maj 14-3
  • 215Ayden Kellogg (Rapid City Stevens) over Sam Sutton (Harrisburg) Fall 1:11
  • 285Rizg Osman (Harrisburg) over Kaiden Strong (Rapid City Stevens) Dec 9-5

East vs West Duals – Rapid City Central

Match #1 Round 1

Aberdeen Central defeated Rapid City Central 65-13

  • 157Mason Schrempp (Aberdeen Central) over Unknown (Unattached) Forf
  • 165Zack Soderlin (Rapid City Central ) over Elias Biegler (Aberdeen Central) TF 16-0
  • 175Ryker Meister (Aberdeen Central) over Hoyt Anderson (Rapid City Central ) Fall 2:54
  • 190Cole Dunlavy (Aberdeen Central) over Ian Hook (Rapid City Central ) Fall 2:33
  • 215Ayden Gisi (Aberdeen Central) over Alex Wells (Rapid City Central ) TF 16-0
  • 285Bryce Beitelspacher (Aberdeen Central) over Kane Wirkus (Rapid City Central ) Fall 0:39
  • 106Pierce Hurd (Rapid City Central ) over Esten Foss (Aberdeen Central) TF 15-0
  • 113Paxton Ewing (Aberdeen Central) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120Porter Lozenski (Aberdeen Central) over Connor Salazar (Rapid City Central ) Fall 5:48
  • 126Rayden Zens (Aberdeen Central) over Unknown (Unattached) Forf
  • 132Logan Brown (Rapid City Central ) over Tate Huff (Aberdeen Central) Dec 3-2
  • 138Ridley Waldo (Aberdeen Central) over Luther Morrison (Rapid City Central ) Fall 0:56
  • 144Owen Ward (Aberdeen Central) over Adrian Good Iron (Rapid City Central ) Fall 3:56
  • 150Grayden Timm (Aberdeen Central) over Jacoby Parker (Rapid City Central ) Fall 1:58

Match #2 Round 2

Harrisburg defeated Rapid City Central 51-28

  • 106Pierce Hurd (Rapid City Central ) over Griffin Felder (Harrisburg) Fall 3:22
  • 113Tristan Stoeser (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120Myles Kettwig (Harrisburg) over Connor Salazar (Rapid City Central ) Fall 2:47
  • 126Steven Lamont (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 132Logan Brown (Rapid City Central ) over Tyler Wurth (Harrisburg) Maj 11-2
  • 138Luther Morrison (Rapid City Central ) over Emory Johnson (Harrisburg) Fall 5:18
  • 144Tayge Privett (Harrisburg) over Adrian Good Iron (Rapid City Central ) Fall 1:01
  • 150Jacoby Parker (Rapid City Central ) over Dylan Johnson (Harrisburg) Fall 1:41
  • 157Teegen Stauffacher (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 165Logan O`Connor (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 175Soren Aadland (Harrisburg) over Hoyt Anderson (Rapid City Central ) Fall 1:09
  • 190Ian Hook (Rapid City Central ) over Brody Sonnenschein (Harrisburg) Fall 3:20
  • 215Sam Sutton (Harrisburg) over Alex Wells (Rapid City Central ) Fall 1:15
  • 285Rizg Osman (Harrisburg) over Kane Wirkus (Rapid City Central ) Dec 8-5

Match #3 Round 3

Pierre (TF Riggs) defeated Rapid City Central 61-10

  • 175Trey Lewis (Pierre (TF Riggs)) over Hoyt Anderson (Rapid City Central ) Fall 1:04
  • 190Chance Carda (Pierre (TF Riggs)) over Ian Hook (Rapid City Central ) Fall 4:30
  • 215Elijah Boutchee (Pierre (TF Riggs)) over Alex Wells (Rapid City Central ) Fall 3:58
  • 285Lucas Colman (Pierre (TF Riggs)) over Kane Wirkus (Rapid City Central ) Fall 0:17
  • 106Pierce Hurd (Rapid City Central ) over Gable Uhrig (Pierre (TF Riggs)) Dec 16-9
  • 113Jacob Mason (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120Walker West (Pierre (TF Riggs)) over Connor Salazar (Rapid City Central ) Fall 3:04
  • 126Lincoln Schoenhard (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf
  • 132Alex Oedekoven (Pierre (TF Riggs)) over Logan Brown (Rapid City Central ) Maj 11-1
  • 138Rowdy Menning (Pierre (TF Riggs)) over Luther Morrison (Rapid City Central ) Dec 4-2
  • 144Adrian Good Iron (Rapid City Central ) over Max Hunsley (Pierre (TF Riggs)) Dec 5-0
  • 150Jacoby Parker (Rapid City Central ) over Brock Moser (Pierre (TF Riggs)) Maj 16-6
  • 157Jaxon Ducheneaux (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf
  • 165Lucas Chamberlin (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

Brandon Valley defeated Rapid City Central 48-29

  • 190Elijah Schunke (Brandon Valley) over Ian Hook (Rapid City Central ) Fall 1:28
  • 215Noah Bailous (Brandon Valley) over Alex Wells (Rapid City Central ) Fall 0:48
  • 285Navarro Schunke (Brandon Valley) over Kane Wirkus (Rapid City Central ) Fall 0:23
  • 106Pierce Hurd (Rapid City Central ) over Beckett Rehorst (Brandon Valley) TF 17-2
  • 113Jacoby Fisher (Brandon Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120Brendon Oehme (Brandon Valley) over Connor Salazar (Rapid City Central ) Fall 1:24
  • 126Braden Shoemaker (Brandon Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 132Jack Nelson (Brandon Valley) over Logan Brown (Rapid City Central ) Dec 6-5
  • 138Hayden McGuire (Brandon Valley) over Luther Morrison (Rapid City Central ) Dec 7-4
  • 144Adrian Good Iron (Rapid City Central ) over Zander Nielsen (Brandon Valley) Inj 4:00
  • 150Jacoby Parker (Rapid City Central ) over Xavier McGuire (Brandon Valley) Fall 0:45
  • 157Christopher Joseph (Brandon Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 165Zack Soderlin (Rapid City Central ) over Unknown (Unattached) Forf
  • 175Hoyt Anderson (Rapid City Central ) over Unknown (Unattached) Forf

East vs West Duals – Spearfish

Match #1 Round 1

Pierre (TF Riggs) defeated Spearfish 67-6

  • 157Jaxon Ducheneaux (Pierre (TF Riggs)) over Aiden Kracht (Spearfish) Fall 3:29
  • 165Lucas Chamberlin (Pierre (TF Riggs)) over Jacob Ellingson (Spearfish) Maj 12-0
  • 175Trey Lewis (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf
  • 190Chance Carda (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf
  • 215Elijah Boutchee (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf
  • 285Lucas Colman (Pierre (TF Riggs)) over Alex Cudmore (Spearfish) Fall 1:31
  • 106Gable Uhrig (Pierre (TF Riggs)) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113Walker West (Pierre (TF Riggs)) over Michael Zoller (Spearfish) Fall 0:26
  • 120John Jeffery (Spearfish) over Unknown (Unattached) Forf
  • 126Lincoln Schoenhard (Pierre (TF Riggs)) over Seth Norman (Spearfish) Fall 2:56
  • 132Alex Oedekoven (Pierre (TF Riggs)) over Parker Graveman (Spearfish) SV-1 9-7
  • 138Tristan Spencer (Pierre (TF Riggs)) over Kaden Gonzales (Spearfish) Fall 3:08
  • 144Max Hunsley (Pierre (TF Riggs)) over Mick Bosh (Spearfish) Dec 4-3
  • 150Brock Moser (Pierre (TF Riggs)) over Dominick Mills (Spearfish) Dec 10-7

Match #2 Round 2

Brandon Valley defeated Spearfish 52-21

  • 106Beckett Rehorst (Brandon Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113Brendon Oehme (Brandon Valley) over Michael Zoller (Spearfish) Fall 1:09
  • 120John Jeffery (Spearfish) over Jacoby Fisher (Brandon Valley) Fall 0:42
  • 126Braden Shoemaker (Brandon Valley) over Seth Norman (Spearfish) Fall 3:50
  • 132Parker Graveman (Spearfish) over Aaron Tucker (Brandon Valley) Dec 6-0
  • 138Hayden McGuire (Brandon Valley) over Kaden Gonzales (Spearfish) Dec 8-2
  • 144Zander Nielsen (Brandon Valley) over Mick Bosh (Spearfish) Maj 8-0
  • 150Xavier McGuire (Brandon Valley) over Dominick Mills (Spearfish) Dec 7-5
  • 157Aiden Kracht (Spearfish) over Ethan Tucker (Brandon Valley) Fall 3:00
  • 165Jacob Ellingson (Spearfish) over Christopher Joseph (Brandon Valley) Fall 1:52
  • 175Andrew Gray (Brandon Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 190Elijah Schunke (Brandon Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 215Noah Bailous (Brandon Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 285Navarro Schunke (Brandon Valley) over Alex Cudmore (Spearfish) Fall 0:36

Match #3 Round 3

Harrisburg defeated Spearfish 63-6

  • 106Griffin Felder (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113Tristan Stoeser (Harrisburg) over Michael Zoller (Spearfish) Fall 1:41
  • 120John Jeffery (Spearfish) over Myles Kettwig (Harrisburg) Fall 4:00
  • 126Steven Lamont (Harrisburg) over Seth Norman (Spearfish) Fall 1:38
  • 132Tyler Wurth (Harrisburg) over Parker Graveman (Spearfish) Dec 7-4
  • 138Emory Johnson (Harrisburg) over Kaden Gonzales (Spearfish) Maj 11-3
  • 144Tayge Privett (Harrisburg) over Mick Bosh (Spearfish) Fall 2:51
  • 150Dylan Johnson (Harrisburg) over Dominick Mills (Spearfish) Dec 2-1
  • 157Teegen Stauffacher (Harrisburg) over Aiden Kracht (Spearfish) Dec 7-1
  • 165Logan O`Connor (Harrisburg) over Jacob Ellingson (Spearfish) TF 20-5
  • 175Soren Aadland (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 190Brody Sonnenschein (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 215Sam Sutton (Harrisburg) over Unknown (Unattached) Forf
  • 285Rizg Osman (Harrisburg) over Alex Cudmore (Spearfish) Dec 8-2

Match #4 Round 4

Aberdeen Central defeated Spearfish 71-3

  • 190Ryker Meister (Aberdeen Central) over Unknown (Unattached) Forf
  • 215Ayden Gisi (Aberdeen Central) over Unknown (Unattached) Forf
  • 285Samson Flakus (Aberdeen Central) over Alex Cudmore (Spearfish) Fall 0:42
  • 106Esten Foss (Aberdeen Central) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113Paxton Ewing (Aberdeen Central) over Michael Zoller (Spearfish) TF 21-4
  • 120John Jeffery (Spearfish) over Porter Lozenski (Aberdeen Central) Dec 8-2
  • 126Rayden Zens (Aberdeen Central) over Seth Norman (Spearfish) Fall 1:46
  • 132Tate Huff (Aberdeen Central) over Parker Graveman (Spearfish) Dec 11-9
  • 138Ridley Waldo (Aberdeen Central) over Kaden Gonzales (Spearfish) Fall 3:02
  • 144Owen Ward (Aberdeen Central) over Mick Bosh (Spearfish) Fall 2:36
  • 150Grayden Timm (Aberdeen Central) over Dominick Mills (Spearfish) Dec 10-3
  • 157Mason Schrempp (Aberdeen Central) over Aiden Kracht (Spearfish) Fall 1:06
  • 165Elias Biegler (Aberdeen Central) over Jacob Ellingson (Spearfish) Fall 1:49
  • 175Cordell Rychlik (Aberdeen Central) over Unknown (Unattached) Forf

People are also reading...

Weather

loader-image
Rapid City, US
6:49 am, March 4, 2024
temperature icon 25°F
overcast clouds
Humidity 67 %
Pressure 1012 mb
Wind 6 mph
Wind Gust: 6 mph
Visibility: 0 km
Sunrise: 6:23 am
Sunset: 5:45 pm

Market News

Share via
Copy link